Dzień matematyki

Twoja Szkoła – Teperesy

Dzień matematyki

Tradycyjnie 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy międzynarodowy dzień liczby Pi. Intencją organizatorów, było zachęcenie wszystkich osób do zabaw niekiedy ściśle, a niekiedy luźno, powiązanych z “królową nauk” – matematyką.

Dzień rozpoczął matematyczny “escape room” z którym większość uczniów poradziła sobie doskonale.

Kolejną zabawą było bingo matematyczne do której klasy przystępowały podzielone na grupy.

Wielkim pozytywnym zaskoczeniem był dla nas konkurs na wiersz bądź piosenkę matematyczną. Byliśmy pod wielkim wrażeniem Waszej kreatywności oraz talentu. Temat ten, wraz z zwycieskimi utworami opiszemy w osobnym wpisie.

Następnie uczniowie przystąpili do zabawy “Złap PIsankę”, w której mieli za zadanie znaleźć 10 matematycznych pisanek ukrytych na terenie szkoły oraz rozwiązać przypisane do nich zadania.

W zadaniu tym najlepszymi okazali się: Dawid Adamczyk z klasy 2LOA, Kinga Ołów z klasy 2 BC, Julia Benecka z klasy 1 LOA i Zuzanna Wudarczyk z klasy 2 LOB.

Ostatnią aktywnością dla klas był konkurs tworzenia papierowych wież. Tu również popisaliście się kreatywnością i wyobraźnią.

Równolegle do aktywności w klasach, w Aulii szkolnej rozgrywały się: turniej warcabowy i szachowy a następnie między-klasowy turniej matematyczny.

Mistrzem Szkoły w szachach został Norbert Karczewski klasa IV LO, drugie miejsce zajął Adam Tobolski klasa IV TE, natomiast trzecie Julian Miłobędzki klasa III TE.

Warcaby zakończyły się wynikiem:

I miejsce – Milena Żurawska klasa III LO

II miejsce Kinga Ołów klas II BC

III miejsce Amelia Nowakowska klasa ILOA.

W turnieju matematycznym zwyciężyła reprezentacja klasy III LOA w składzie” Alicja Eliasiak, Ewa Kosak, Vieronika Pasichnyk i Milena Żurawska.

Gratulujemy!

Skip to content